צוות רבני השלוחה

חזרה לרשימת הצוות

הרב גרשון שחור

ראש הישיבה ומייסדה

הרב גרשון הינו מייסד השלוחה ומכהן כראש השלוחה. הוא מתגורר בקרית חינוך שעלבים ואב לשמונה ילדים.
הרב גרשון נולד בשנת תשל"ב בירושלים. בצעירותו למד בבית הספר היסודי 'חורב' בהמשך למד בישיבה התיכונית 'חורב' ולסיום הגיע ללמוד בישיבת ההסדר בשעלבים.
את השירות הצבאי מילא הרב גרשון בין השנים 1990-1994 בחיל השריון.
הרב גרשון מרבה לקחת עצות ואורחות חיים מהרב מרדכי אלון שהיה ראש ישיבתו בתקופת לימודיו בישיבה התיכונית ומחנכו בשמינית, כ"כ נוהג הרב גרשון להתייעץ עם רבני ישיבת ההסדר בשעלבים ובמיוחד עם הרב גדעון בנימין, ראש כולל הדיינות בישיבת שעלבים.
הרב גרשון מעביר מספר שיעורים במשך השבוע בשלוחה בנייהם: שיחה שבועית בענייני אקטואליה וקידום השלוחה, נושאים "מהחיים", אירועים מיוחדים שאנו עוברים, וכן שיעור קבוע על הפטרת פשרת השבוע.
הרב גרשון "מאמין בחינוך", פשוט מאמין בבני נוער ובאפשרות לחנכם וזה עיקר האמונה.
לדבריו: "ראיתי אנשים שהשתנו מקצה לקצה וחשוב לדעת שקשה להתנבא על הצלחות או על כישלונות. אנו מופתעים המון פעמים ממה שקורה לנערים"
כיצד הקים את השלוחה?
אחרי לימודיו בישיבת ההסדר עבר הרב לנהל את הגרעין התורני בקצרין, לאחר מס' שנים חזר לישיבת ההסדר ולכולל.
מספר הרב:" חבר הגיע אלי והציע לי לנהל את המכינה בקרית מלאכי. כששאלתי במה מדובר הוסבר לי שמדובר במסלול לבוגרי תיכונים דתיים וסירבתי. שנה לאחר מכן הכירו לי את השלוחה בשדרות, נסעתי לראות את המקום ומאוד התרשמתי.
המציאות המורכבת הזו של בוגרי ישיבות תיכוניות ותיכונים דתיים, שפשוט לא מוצאים את עצמם בעולם הישיבות והולכים לנו לאיבוד, נגע ללבי, ע"כ החלטתי להקים מקום דומה למסגרות הנ"ל שיכיל את הבחורים הללו, ויעזור להם להשתלב במציאות הישראלית המורכבת, כבוגרי ישיבות בוגרים ורציניים. "
" דנתי על כך עם אשתי, והיא הציעה לפתוח מקום כזה... בשעלבים! לפתיחת השלוחה לקחתי את החברותא שלמד איתי בישיבה, הרב דניאל אלול, ויחד הקמנו את השלוחה. "
 

 

 


 

X

רוצה לשמוע עוד פרטים על השלוחה?
השאירו טלפון ויחזרו אליכם

Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
טעינת קוד חדש